ТОВ «САММІТ» авторизований представник компанії KEMPPI OY в Україні Зворотний дзвінок
Статті

Технологія зварювання порошковим дротом

Основні компоненти для зварювання порошковим дротом включають спеціальний дріт, інтегрований з порошковими добавками, що відкриває нові можливості в області створення міцних металевих з'єднань.

Процес зварювання починається з ініціації дуги між дротом і поверхнею, що зварюється. Плавання дроту та порошку відбувається під впливом струму, після чого плавлена маса наплавляється на металеву поверхню, формуючи зварний шов. Цей процес характеризується стабільністю дуги, мінімізацією бризок та можливістю роботи з різними типами металів.

Переваги зварювання порошковим дротом

  1. Покращені механічні властивості: добавки в порошковому дроті збагачують метал, підвищуючи його міцність та стійкість.
  2. Мінімізація бризок і диму: стабільність процесу зварювання знижує кількість утворюваних бризок, що створює більш безпечні умови праці для зварювальника.

Види зварювальних порошкових дротів

Для класифікації порошкового зварювального дроту враховують спосіб захисту розплаву від окислення, тип сердечника та механічні властивості металу швів.

Даний вид дроту застосовується для роботи з маловуглецевими та низьколегованими (і легованими) конструкційними, сталевими сплавами, чавунами, кольоровими металами. Нижче наведемо характеристики даних матеріалів та особливості їх застосування.

Залежно від способу захисту порошкові дроти поділяють на самозахисні та для зварювання з використанням захисних газів або флюсу.

За складом порошкоподібного наповнювача дроту поділяються на кілька типів. Сердечник може бути: рутил-органічним, рутиловим, карбонатно-флюоритним, рутил-флюоритним або флюоритним.

До складу наповнювача входять: рутиловий концентрат (як основа) та алюмосилікати. Також є певна кількість феромарганцю, який відповідає за розкислення металу. Захисні гази формуються завдяки особливим добавкам – крохмалю чи целюлозі. Завдяки рутил-органічному сердечнику дроту набувають характеристики самозахисних.

Дроти рутилового типу виробляють на основі рутилового концентрату з домішкою алюмосилікатів та руд. Добавки феромарганцю, феросиліцію, феротитану та фероалюмінію виступають у ролі розкислювачів. Для зварювання цими видами стрижнів необхідний додатковий захист - вуглекислий газ.

У карбонатно-флюоритних зварювальних дротах наповнювач виробляють з домішкою карбонатів кальцію, магнію та натрію в ролі газоутворювальних компонентів. Шлакоутворення забезпечується рутиловим концентратом, алюмосилікатами, оксидами лужноземельних металів та флюоритовим концентратом.

Для розкислення до складу сердечника додається феромарганець та феросиліцій (також можливе застосування добавок порошків титану та алюмінію, які служать додатковими розкислювачами та зв'язують азот, утворюючи нітриди). Такі стрижні називаються самозахисними, проте при зварюванні може застосовуватися захисна атмосфера з діоксиду вуглецю.

Рутил-флюоритний наповнювач складається з основи (рутилового та флюоритового концентратів з добавкою оксидів лужноземельних металів та алюмосилікатів, що утворюють шлак), а також феромарганцю та феросиліцію в ролі розкислювачів. Зварювання таким порошковим дротом найчастіше виконується із вуглекислим газом.

До складу наповнювача флюоритних порошкових дротів у вигляді основи входить флюоритовий концентрат з додаванням невеликої кількості оксидів лужноземельних металів. Роль розкислювачів виконують добавки феромарганцю, магнію та алюмінію. Останній також відповідає за зв'язування азоту з утворенням нітридів. Стрижні цього відносяться до самозахисним.

Які характеристики у шва при зварюванні порошковим дротом?

Щільний шар шлаку, що утворюється на поверхні валика, при зварюванні в кілька проходів перешкоджає зчепленню шарів металу, тому кірку необхідно збивати молотком. Застосування порошкової присадки робить шви грубими, сприяючи утворенню великої луски та напливів. Часто доводиться стикатися з непроварами. Розбризкування розплаву незначне.

Готові шви очищаються від шлакової кірки за допомогою зварювального молотка та металевої щітки, після чого з'єднання необхідно оглянути на наявність непроварених ділянок. При багатопрохідному зварюванні очищення виконується перед кожним новим проходом.

Загалом параметри зварювання порошковим дротом зумовили популярність та широке застосування цього зварювального матеріалу. Єдиним серйозним недоліком є висока вартість. Якщо зварювальник має необхідний досвід і навички, дана зварювальна технологія дозволяє отримувати якісні та надійні зварні з'єднання.

Дріт металопорошковий Hyundai SC-70A

На металопорошковий дріт Hyundai SC-70A компанія «Самміт» пропонує спеціальну ціну. Ви маєте можливість придбати зварювальний матеріал високої якості за лояльною ціною.

SC-70A – металопорошковий дріт з межею міцності наплавленого металу 580 МПа для зварювання серед захисного газу Ar + 20-25% CO2 або 100% СО2.

Відрізняється відмінною зварюваністю та низьким рівнем розбризкування. Має рівну та стабільну дугу із системою швидкого замерзання шлаку.

SC-70А застосовується для зварювання в суднобудуванні, машинобудуванні, мостобудуванні. А також у будівництві, виготовленні конструкцій, автоматизації та роботизованому зварюванні.

 

Популярне зварювальне обладнання

Найпопулярніші моделі зварювальних апаратів і роботів для виконання різних завдань.

Сотні клієнтів обрали продукцію Kemppi OY
Хочете стати нашим клієнтом?
Залиште заявку і наш менеджер зв'яжеться з вами для підбору зварювального обладнання!

Чому клієнти вибирають нас?

За час роботи нашої компанії ми отримали сотні задоволених клієнтів. Надаємо послуги з демонстрації обладнання, сервісне обслуговування, а також гарантійне та післягарантійне обслуговування повного спектру зварювального обладнання Kemppi OY. Ми є вашим надійним партером в постачанні надійного зварювального обладнання і здійснюємо доставку по всій Україні.

<p>Прямі поставки зварювального обладнання Kemppi OY</p>

Прямі поставки

Прямі поставки зварювального обладнання Kemppi OY

<p>Широкий асортимент обладнання для зварювання</p>

Широкий асортимент

Широкий асортимент обладнання для зварювання

<p>Гнучка система знижок для постійних клієнтів</p>

Гнучка система знижок

Гнучка система знижок для постійних клієнтів

<p>Доставка зварювального обладнання по Україні</p>

Доставка по Україні

Доставка зварювального обладнання по Україні

Закрити
ТОВ «САММІТ»
Авторизований представник компанії KEMPPI OY в Україні
Зворотній дзвінок
Ми зв'яжемося з Вами протягом робочого дня!
Ваше ім'я:
Ваш телефон:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Отримати консультацію
Ми зв'яжемося з Вами протягом робочого дня!
Ваше ім'я:
Ваш телефон:
Ваш E-Mail
Ваше повідомлення:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Оформити заявку
Мы свяжемся с Вами в течение рабочего дня!
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Ваш телефон:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×