ТОВ «САММІТ» авторизований представник компанії KEMPPI OY в Україні Зворотний дзвінок
Статті
  • Головна
  • Який захисний газ найкраще використовувати для зварювання TIG?

Який захисний газ найкраще використовувати для зварювання TIG?

Найпоширеніший захисний газ для зварювання TIG.

Термін "зварювання TIG" (зварювання вольфрамовим інертним газом) передбачає, що захисний газ для нього повинен бути інертним і не може містити жодних активних компонентів. Таким чином, як основні складові газу можна використовувати два різні варіанти: аргон (Ar) і гелій (He). Найбільш поширеним захисним газом для методу TIG є чистий аргон, оскільки він підходить для будь-якого типу матеріалу, який можна зварювати методом TIG. Чистий аргон забезпечує стабільну та вузьку зварювальну дугу, відмінне її запалювання та відносно низьке тепловкладання та проникнення. Ці характеристики роблять чистий аргон придатним для більшості застосувань зварювання TIG.

Суміш аргону та гелію із вмістом останнього 30, 50 або 70% використовується, коли зварювання вимагає великого підведення тепла. Чистий гелій можна використовувати навіть тоді, коли потрібне особливо високе тепловкладання, наприклад, при з'єднанні товстого мідного матеріалу. Гелій також робить профіль проникнення ширшим і глибшим. Таким чином, суміш аргону та гелію або навіть чистого гелію підходить для ефективного зварювання з великим проплавленням. Однак характеристики запалення дуги у гелію не такі гарні, як у аргону, і це слід враховувати при виборі зварювальних апаратів TIG. При використанні чистого гелію дуже вигідні потужна високочастотна іскра та регульовані параметри запалювання.

Суміш аргону та газів-присадок. Водень, азот та оксид азоту

Крім цих двох основних компонентів, захисні гази для зварювання TIG можуть містити: водень (H2), азот (N2), оксид азоту (NO).

Невелику кількість водню (наприклад, 2–6 %) можна використовувати для покращення плинності зварювальної ванни задля збільшення провару або реакції відновлення. На практиці при зварюванні аустенітних нержавіючих сталей яскравіші кольори зварних швів можна отримати, якщо в захисному газі використовувати водень. Однак його не можна застосовувати з феритними або феритно-аустенітними сталями через водневу крихкість.

При зварюванні високолегованих аустенітних або супердуплексних сталей часто зустрічається реакція втрати азоту. При використанні дроту присадки ця реакція враховується за рахунок використання дроту ідеального хімічного складу. TIG-зварювання високолегованих сталей можна виконувати і без дроту присадки, а втрати азоту можна компенсувати за рахунок використання невеликої його кількості (близько 1,8 %) в захисному газі. Метою оксиду азоту є покращення робочого середовища за рахунок видалення озону. У деяких випадках це також може збільшити стабільність дуги. Типова кількість оксиду азоту досить мала (наприклад, 0,03%).

Якість потоку захисного газу має значення

Потік захисного газу істотно впливає на якість зварного шва. Сильно турбулентний потік забезпечує поганий захист та підвищену витрати газу, в той час як плавний ламінарний потік газу забезпечує чудовий захист зварювальної ванни та економічне використання газу.

За матеріалами weldingvalue

Популярне зварювальне обладнання

Найпопулярніші моделі зварювальних апаратів і роботів для виконання різних завдань.

Сотні клієнтів обрали продукцію Kemppi OY
Хочете стати нашим клієнтом?
Залиште заявку і наш менеджер зв'яжеться з вами для підбору зварювального обладнання!

Чому клієнти вибирають нас?

За час роботи нашої компанії ми отримали сотні задоволених клієнтів. Надаємо послуги з демонстрації обладнання, сервісне обслуговування, а також гарантійне та післягарантійне обслуговування повного спектру зварювального обладнання Kemppi OY. Ми є вашим надійним партером в постачанні надійного зварювального обладнання і здійснюємо доставку по всій Україні.

<p>Прямі поставки зварювального обладнання Kemppi OY</p>

Прямі поставки

Прямі поставки зварювального обладнання Kemppi OY

<p>Широкий асортимент обладнання для зварювання</p>

Широкий асортимент

Широкий асортимент обладнання для зварювання

<p>Гнучка система знижок для постійних клієнтів</p>

Гнучка система знижок

Гнучка система знижок для постійних клієнтів

<p>Доставка зварювального обладнання по Україні</p>

Доставка по Україні

Доставка зварювального обладнання по Україні

Закрити
ТОВ «САММІТ»
Авторизований представник компанії KEMPPI OY в Україні
Зворотній дзвінок
Ми зв'яжемося з Вами протягом робочого дня!
Ваше ім'я:
Ваш телефон:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Отримати консультацію
Ми зв'яжемося з Вами протягом робочого дня!
Ваше ім'я:
Ваш телефон:
Ваш E-Mail
Ваше повідомлення:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×
Оформити заявку
Мы свяжемся с Вами в течение рабочего дня!
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Ваш телефон:
Ваші дані в безпеці і будуть використані лише для оперативного зв'язку з Вами!
×