Високий рівень професійно-технічної освіти – міцний фундамент для відбудови України.
У квітні, у Вінниці, на базі ВХПТУ Вище художнє професійно-технічне училище №5 м.Вінниці майстри виробничого навчання із 25 закладів профтеху, партнерів проєкту EdUP, упродовж двох днів опановували сучасні методики у галузі зварювання. Серед запропонованих практик для спеціалістів - 4 методи зварювання: газове, дугове покритими штучними електродами, зварювання плавким методом в захисті від активних газів і неплавким електродом в аргоні. Так проходила перша навчально-практична конференція зі зварювання для майстрів виробничого навчання закладів профтехосвіти в рамках програми “Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні”.
Проект “Публічно-приватне партнерство для поліпшення професійної освіти в Україні” впроваджується за фінансової підтримки Swiss Development & Cooperation - Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, та реалізується Swisscontact Eastern Europe за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Спеціалісти з трьох провідних компанії у зварювальній галузі – офіційний дилер фінської компанії Kemppi -ТОВ "САММІТ", Завод «Донмет» і Paton International провели презентації та інструктаж для майстрів щодо роботи зі своїм обладнанням.
“Це велика честь прийняти у себе першу навчальну-практичну конференцію зі зварювання, в якій беруть участь 25 майстрів з різних закладів П(ПТ)О України. Будівельний напрям - завжди був основним у роботі нашого училища. Робітничі професії - це запорука успішного розвитку будь-якої економіки, а будівельна галузь відіграє ключову роль у створенні і відбудові інфраструктури України,” - наголосив Андрій Безуглий, директор Вищого художнього професійно-технічного училища.
Офіційний дилер фінської компанії Kemppi в Україні, ТОВ “САММІТ”, надав для тренінгу кілька видів апаратів на кожен метод зварювання: ручне дугове, плавким електродом і аргоново-дугове. Це високотехнологічне, сучасне обладнання, яке вже давно використовують у закладах П(ПТ)О в Україні, дає змогу працювати на якісних та надійних апаратах, набуваючи досвіду зварювання європейського рівня. “Мотивація у майстрів підвищувати кваліфікацію і здобувати нові навички є, але все насамперед впирається у нестачу грошей у закладів і відповідно устаткування для навчання. На майбутнє плануємо взаємовигідну співпрацю із закладами П(ПТ)О, - зазначив Олександр Курманчук, представник ТОВ “САММІТ.”